Rozpoczynamy mini cykl poświęcony kuracjom z aloesu
Świeży sok oraz miąższ liści aloesu można stosować prosto na uszkodzenia skóry, miejsca ukąszeń, wysypki, odleżyny, świąd, oparzenia, owrzodzenia, rany, Świeże liście aloe vera lub ekstrakt służą do produkcji wielu preparatów przeznaczonych do użytku zewnętrznego w formie płynów, past, maści, w formie wszelkiego rodzaju mazideł, zasypek oraz do użytku wewnętrznego w formie iniekcji, soków, ekstraktów do stosowania domięśniowego, podskórnego oraz doustnego w licznych chorobach.. Ponieważ miąższ aloesowy działa na cały organizm i ma właściwości stymulujące naturalną odporność organizmu i ogólnie wzmacniające, dobrze jest raz na jakiś czas
przeprowadzać kurację aloesową. W tym celu sami możemy sporządzić winko aloe vera.
Receptura winka aloesowego
Trzeba oderwać kilka większych liści z roślin co najmniej trzyletnich, umyć je, osuszyć, a następnie przechowywać od siedmiu do dziesięciu dni w lodówce tak, jak czynił to Fiłatow, który przez kilka tygodni liście Aloe Vera przechowywał w ciemnym miejscu w temperaturze minus 3 stopnie Celsjusza, a następnie miażdżył je otrzymując sok). Po upływie tego czasu trzeba odmierzyć pół kilograma liści aloe vera, pozbawić je brzeżnych kolców, pokroić liście na kilkucentymetrowe kawałki, wrzucić je do maszynki do mielenia lub do miksera, dodać do miazgi miąższu pół litra czerwonego wytrawnego wina gronowego, pomieszać, dołożyć pół kilograma miodu i po starannym przemieszaniu pozostawić w zacienionym miejscu w zamkniętym naczyniu na trzy do pięciu dni. Uzyskane w ten sposób wino aloesowe należy przecedzić przez gęste sitko, przelać do butelek oraz przechowywać w lodówce.
Dawkowanie: W pierwszym tygodniu należy pić 3 krotnie w ciągu dnia po 1 łyżeczce do herbaty, w kolejnych 3-4 tygodniach – trzy razy dziennie po łyżce stołowej, w dalszych 3-4 tygodniach – 3 razy dziennie po łyżeczce do herbaty, za każdym razem na godzinę przed posiłkiem. Winko z aloesu należy spożywać przez okres 2-3 miesięcy, a następnie należy przerwać kurację, aby do niej powrócić po upływie tygodnia lub dwóch. A w kolejnym odcinku cyklu na temat aloesowych przepisów opiszemy przepis na miód aloesowy.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz